(0216) 909 88 69

Gamze BABUR Kimdir?


1985 tılında Sinop’ta ilk çocuk olarak dünyaya geldim. 3 yaşındayken babamın işlerinden dolayı İstanbul’a taşındık. İlk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra 2003 yılında Tozkoparan Osman Ülkümen Süper Lisesi’nde lise eğitimimi tamamladım. Aynı yıl Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’na başladım. 2008 yılına kadar Tiflis’te benim için üniversite hayatından ziyade tam anlamıyla hayatım boyunca yaşayacağım herşeyin tecrübesinin kazanımıyla geçti. Mezun olduktan sonra ilk iş deneyimime son stajımda bana her konuda destek olan Sinerji Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Doç.Dr.Cengiz Bahadır ile başladım. Bu dönemde doğru insan dediğim kişiyle hayatımı birleştirme kararı aldım ve evlenip tekrar Tiflis’e yerleştim.

2009-2011 yılları arasında Aversis Klinika’da part-time ortopedik ve pediatrik hastalarla çalıştım. Bu dönemde Manual Terapi, Refleksoloji, Akpunktur ve Tıbbı masaj eğitimlerini tamamladım.

2011 temmuz ayında Türkiye’ye yerleşme kararı aldık ve Ağustos 2011-Aralık 2012 tarihleri arasında Pediatri’de devam etmeye karar verdiğim için Özel Ak Yöntem Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalıştım. Manevi yönden kendime göre zirveye ulaştığım yıllardı.

Daha sonra diğer branşları ihmal ettiğimi düşünerek Ümraniye Aktif Tıp Merkezi’ne hızlı bir geçiş yaptım. Nöroloji, Pediatri, Ortopedi vb. her türlü hasta ile birebir ilgilenebiliyordum. Yaş ilerledikçe daha kurumsal bir yer olmalı diye düşünüp Bostancı Romatem Fizik Tedavi Hastanesi Nöroloji birimine başladım. Bu dönemde 2. kez anne olacağımı öğrendim ve hamileliğin son aylarında ortopedi de devam ettim. Doğum sonrası pilates ve yogaya merak saldım ve bu dönemde eğitimlerimi tamamladım. Hamileliğimde doğal doğum ile tanıştım İstanbul Doğum Akademisi’nde doğuma hazırlık eğitimcisi ve doula eğitimi almaya karar verdim ve ekstra muhteşem bir sürecin içerisine girdim. İDA ailesine dahil oldum.

Mezun olduğumdan beri kendime ait bir yerde hastamla birebir ilgilenme fikri vardı. Bana gelen kişiyi neye ihtiyacı varsa bilgilerim ve tecrübelerim doğrultusunda en iyi şekilde uğurlayabilmekti hayalim. Eşimin de desteği ve ısrarıyla FİZYOTERAPİSTÜDYO için kolları sıvadık ve harika keyifli bir yola girmiş olduk.